وب سایت سید کاوه احمدی ابهری | دوره آموزشی پیاده سازی نرم‌افزارهای فرآیند محور با استفاده از Windows Workflow Foundation 4.5 دوره آموزشی پیاده سازی نرم‌افزارهای فرآیند محور با استفاده از Windows Workflow Foundation 4.5 - وب سایت سید کاوه احمدی ابهری
کاوه احمدی‌ابهری
مدیر محصول و تحلیلگر سیستم‌های کسب و کار، دانشمند داده

کاوه احمدی‌ ابهری

مدیر محصول و تحلیلگر سیستم‌های کسب و کار، دانشمند داده و مدرس دانشگاه

دوره آموزشی پیاده سازی نرم‌افزارهای فرآیند محور با استفاده از Windows Workflow Foundation 4.5

معرفی

امروزه «طراحی فرآیند محور کسب و کار» یکی از پرطرفدارترین روش‌های تحلیل کسب و کار است. این سبک طراحی یکی از ارکان مهم در مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPM) یا مهندسی مجدد فرآیندها (BPR) می‌باشد.

بدیهی است موفقیت یک سازمان فرآیند محور مستلزم وجود سیستم‌هایی برای تعریف، مدیریت، بررسی و بهینه‌سازی فرایندهای پیچیده، پویا و در حال تغییر کسب و کار می‌باشد.

Windows Workflow Foundation (به اختصار WF) یک تکنولوژی معرفی شده توسط Microsoft است که یک رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار (API) و یک موتور گردش کار (Workflow Engine) را برای پیاده‌سازی فرآیندها در چارچوب .NET فراهم کرده است.

با استفاده از WF می‎توان نسبت به ایجاد سیستم‌های فرآیند محور که نیاز به اجرای فرآیندهای طولانی در طول زمان را دارد اقدام کرد. همچنین با وجود قابلیت نسخه بندی موجود در WF، امکان ایجاد نسخه‌های متعدد از یک فرآیند (Versioning) به عنوان یکی از الزامات مهم سیستم‌های مدیریت فرآیندهای کسب و کار (BPMS) وجود خواهد داشت.

اهداف دوره

 • آموزش نحوه ایجاد یک موتور گردش کار و تولید سیستم‌های مبتنی بر فرایند توسط Windows Workflow Foundation 4.5
 • در طول دوره دانشجویان با موارد زیر آشنا خواهند شد:
  1. نحوه ایجاد انواع گردش کارها در WF
  2. نحوه اجرای گردش کارها و تبادل داده با WF
  3. نحوه ایجاد Custom Activities در WF
  4. مفهوم Workflow Persistence و نحوه‌ی استفاده از آن
  5. نحوه ایجاد یک موتور گردش کار با قابلیت مدیریت گردش کارهای مختلف
 • در نهایت دانشجویان خواهند توانست با کنار هم قرار دادن موارد فوق، نسبت طراحی و تولید نرم افزارهایی برای مدیریت فرآیندهای کسب و کار با استفاده از Windows Workflow Foundation 4.5 اقدام نمایند.

The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not “Eureka!” (I found it!) but “That’s funny…”

Isaac Asimov

منو
وب سایت سید کاوه احمدی ابهری